تبلیغات
عاشقان ولایت - میلاد امام مهدی(عج)

 

اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا


فرخنده میلاد با سعادت منجی عالم بشریت آقا صاحب الزمان حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه شریف بر تمام شیعیان و محبان آن حضرت تبریک و تهنیت باد.

امام مهدی از نگاه سایر معصومین علیهم السلام

-پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله:«مهدی طاووس بهشتیان است.»

-پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله:«مهدی مردی است از فرزندان من که چهره اش چون اختر تابناک است.»

-امیرالمومنین علیه السلام:«هرگاه آواز دهنده ای از آسمان آواز داد که"همانا حق در میان خاندان محمّد است» ، در آن هنگام نام مهدی بر سر زبان های مردم می افتد و از جام محبّت او می نوشند و جز نام او بر زبان ندارند.»

-امیرالمومنین علیه السلام:«با مهدی ما حجّت ها گسسته می شود. او پایان بخش سلسله امامان، نجات بخش امّت و اوج نور و راز نهان است.»

-امام صادق علیه السلام:«قائم را دو غیبت است: یکی طولانی و دیگری کوتاه. در غیبت نخستین جایگاه آن حضرت را شیعیان خاص او می دانند، و در غیبت دوم از جایگاه او کسی جز خدمتکارانش که بر دین اویند ، آگاه نیست.»

-امام صادق علیه السلام:«اگر او [امام زمان علیه السلام] را در یابم، تمام عمر به او خدمت می کنم.»

معجزاتی از امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

-هنگامی که امام مهدی علیه السلام از مادر متولد شد، ایشان را به امام حسن عسکری علیه السلام دادند. آن حضرت ، وی را در آغوش گرفت و فرمود:«قرآن بخوان.»

امام مهدی علیه السلام شروع به قرآن خواندن کرد.

-محمد بن یوسف نقل می کند: به مرضی دچار شدم که پزشکان از علاج آن ناامید شدند. نامه ای به حضرت امام مهدی علیه السلام نوشتم و از آن حضرت طلب شفا کردم. ایشان در جواب نوشتند:«خداوند بر تو لباس عافیت بپوشاند.»

مدتی نگذشت که شفا پیدا کردم و وقتی پزشکان از این ماجرا مطلع شدند ، گفتند:«این شفا و عافیت، به یقین، از جانب خداوند بوده است.»

-از پسر مهزیار نقل شده که در سفری که با کشتی همراه پدرم بودم و مال زیادی به همراه او بود، پدرم دچار بیماری سختی شد و گفت:«من، در حال مُردن هستم.»و در مورد آن اموال وصیّت کرد که آنها را به امام زمان علیه السلام بدهم. از این وصیّت تعجب کردم ولی مطمئن بودم که پدرم بیهوده سخن نمی گوید. با خود گفتم:«اگر امر برایم روشن شد ، مانند دوران امام حسن عسکری علیه السلام به وصیّت عمل می کنم. و الّا آن را صدقه می دهم.»

مدتی در عراق بودم تا اینکه فرستاده ای از جانب امام زمان علیه السلام آمد و مشخصات مال و محل مخفی کردن آن را گفت و حتی بعضی از مشخصاتی را که خودم هم نمی دانستم ، بیان کرد و من هم مال را به او دادم.

بشارت های ظهور

-آیت الله محمد جواد انصاری همدانی: نقل قول از حاج احمد انصاری فرزند برومند عارف کم نظیر و دلسوخته آیت الله شیخ محمد جواد انصاری همدانی(1281-1339 ه.ش): (عرض کنم که ایشان وقتی اسم حضرت ولی عصر علیه السلام برده می شد یک مرتبه تغییر رنگ می داد، قیافه اش عوض می شد ، می فرمودند:«ظهور نزدیک است ولی اگر دعا کنید نزدیک تر می شود ، چون دعا خیلی مؤثر است.هرچه می توانید برای ظهور حضرت دعا کنید.»

-عارف واصل حضرت آیت الله شیخ عبدالقائم شوشتری اهل باطن بودند و باطن اشخاص را می دیدند و گاهی خدمت رجال الغیب می رسیدند. ایشان قضیه ای را که برای خودشان در یکی از سفرها رخ داده بود ، چنین نقل نمودند:«یک روز در سفری که به سوریه رفته بودم خیلی هوا گرم بود. به قصد زیارت حضرت مقداد حرکت کردم و پس از جستجوی زیاد قبر ایشان را پیدا کردم. صدایی از قبر جناب مقداد به من گفت:"تا کی می خواهی به زیارت مقدادها رفته و بیایی؛ برو سراغ مقدادهای زنده."

و این اواخر در مکه با شخصی از رجال الغیب برخورد کردم. سوالات متفاوتی از ایشان پرسیدم و جواب هایی را مرحمت فرمودند. یکی از سوالات این بود که آیا ظهور نزدیک است؟

در جوابم فرمودند:«ظهور نزدیک است از آنچه در ذهن شما هم هست ، نزدیکتر است.»

منابع به ترتیب مطالب:

-مجموعه احادیث معصومین علیهم السلام- مبین

-دانشنامه مهدویت (امین بشارت نیا)

-نرم افزار مبشرات ظهور (میر میلاد)

www.mobasherat.ir

طبقه بندی: امام مهدی (عج)،  ولادت، 
برچسب ها: ولادت، میلاد، ولادت امام مهدی، امام مهدی (عج)، امامان،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 12 خرداد 1394 توسط Ali mirzaei
تمامی حقوق این وبلاگ برای "عاشقان ولایت" محفوظ و انتشار مطالب با ذکر منبع مجاز می باشد.